تبلیغات
روان شناسی قلب ها

روان شناسی قلب ها
تلاش کنیم ندیده‌ها را ببینیم، دیدن آنچه که همه می‌بینند هنر نیست.
قالب وبلاگ
هوالنوردر بین سریال های اکشن و تاریخی یکی از بهترین فیلم ها ، اسپارتاکوس نام دارد که نزدیک 2 سال است در حال نمایش است و به تازگی فصل سوم این فیلم زیبا و تاریخی در حال نمایش است.

اسپارتاکوس داستان مردی تراکیایی می باشد و پس از نافرمانی او در نبرد برای ارتش روم توسط رومی ها به اسارت گرفته شد و همسر محبوبش سورا را به کنیزی می برند و آن ها را از هم جدا می کنن و سر و کارش به بردگی و مبارزات گلادیاتوری می افته او همه چیز را فقط به یک دلیل تحمل می کنه ، این که بتواند روزی دوباره همسرزیبایش را ببیند و حاضر است برای بازگشتن به آغوش همسرش با همه حتی خدایان آن زمان نیز درگیر شود و او را به جنگ می طلبد.
اسپارتاکوس سریال تاریخی حماسی و اکشن بسیار قوی و خوش ساختی است که نمایش آن از 22 ژانویه ی 2010 شروع شده و به تازگی فصل اول آن به پایان رسیده است.این سریال از لحاظ سبک بصری به شدت وام دار رابرت رودریگوئز و شهر گناه اش است و فضایی کاملن گرافیکی و کامیک بوکی دارد و از لحاظ محتوا و درونمایه علاوه بر منبع اصلی اش که حماسه ی اسپارتاکوس است شباهت های کاملن آشکاری نیز به فیلم گلادیاتور ریدلی اسکات و سریال محبوب و پرطرفدار رم دارد.البته همه ی این ها پیش داوری نادرستی است که احتمالن با دیدن قسمت های اولیه ی این سریال خواهید داشت چرا که با جلوتر رفتن سریال تازه در خواهید یافت که این سریال از هر لحاظ کاری است اصیل و بسیار خوش ساخت و لذت بخش که کاملن مشخص است هزینه ی گزافی صرف تهیه و تولید آن شده و ایده های بسیار خوبی پشت بندش وجود داشته است.اسپارتاکوس سبک بصری شگفت انگیزی دارد و آکنده از سکانس های نبرد خشن و خونین بین مردانی عضلانی و نیرومند است و کارگردانی بسیار بدیع سریال وفیلمنامه ی منطقی و قابل قبول اش باعث شده که تماشای سریال به تجربه ای لذت بخش تبدیل شود.
چیزی که هنگام تماشای اسپارتاکوس حسابی توجه تان را به خود جلب خواهد کرد گشاده دستی سازندگان این اثر در نمایش صحنه هاو سکانس های خشن و بسیار خونین است.اکثر زن هایی که در طول سریال می بینیم خیلی راحت هستند و صحنه های اروتیک نیز به شکلی کاملن واضح و عیان به تصویر کشیده شده اند آن چنان که در کمتر فیلمی(چه برسد به سریال!) شاهد چنین سکانس هایی بوده ایم.نبرد های گلادیاتوری نیز بعضن آن چنان خشن و خون بارند که میزان خون و خشونت شان دست کمی از هولناک ترین فیلم های زانر وحشت ندارند.البته سبک بصری خاص و گرافیکی فیلم تا حد زیادی باعث تعدیل خشونت وحشیانه ی موجود در بافت سریال می شود ولی باز هم خونی که روی شن ها جاری می شود خیلی بیشتر از حد و اندازه ی یک فیلم تاریخی حماسی است.
اندی ویتفیلد بازیگر نقش اسپارتاکوس در آغاز آن قدر ها که باید خوب ظاهر نمی شود ولی رفته رفته با جلوتر رفتن داستان او نیز در نقش اش جا می افتد و به قهرمانی تمام عیار تبدیل می شود و به بازیگری برازنده ی این نقش تبدیل می گردد.جان هانا که او را احتمالن به خاطر بازی اش در نقش یک انگلیسی چلمن به اسم جاناتان در مومیایی و بازگشت مومیایی به یاد دارید در این جا در نقش یک عوضی آب زیر کاه به اسم باتیاتوس ظاهر شده که ارباب و صاحب اسپارتاکوس است و هموست که بدترین کار را با او می کند... .او آدمی است که در ظاهر چندان باهوش به نظر نمی رسد ولی فردی جاه طلب و بسیار خطرناک است و جان هانا توانسته به خوبی از عهده ی چنین نقشی بر بیاید و یک کاراکتر منفی جذاب و سمپاتیک خلق کند.بقیه ی بازی های فیلم البته چندان چنگی به دل نمی زنند خب شما چه انتظاری می توانید از یک عده غول و قلچماق داشته باشید؟نکند ازشان انتظار دارید که به سبک متد اکتینگ برای تان بازی کنند؟
اسپارتاکوس موسیقی خوب و جالبی دارد موسیقی سریال به خصوص در سکانس های دراماتیک آن که آمیزه ای است از ساز های زهی و ناله های تلخ و غمبار چه دلنشین و خوشایند است.از طرف دیگر استفاده از موسیقی راک در برخی سکانس های درگیری فیلم ایده ی خیلی خوبی است،ترکیب یک داستان اسطوره ای متعلق به دوران روم باستان با موسیقی راک!(البته این کار را قبل تر برایان هلگلند در داستان یک شوالیه انجام داده بود)
بعضی سکانس های نبرد این سریال حقیقتن فوق العاده اند به خصوص وقتی اسپارتاکوس یک تنه در مقابل 6 مرد بربر می ایستد و سلاخی شان می کند بالا رفتن آدرنالین خون تان را کاملن حس خواهید کرد.در ضمن بهتر است یادتان باشد که این سریالی نیست که با کسی شوخی داشته باشد سکانسی هست توی این سریال که مو را بر تن هر مردی سیخ خواهد کرد؛ پس از خیانت فرانسوی و تلاش ناموفقش برای به قتل رساندن اسپارتاکوس او را به صلیب می کشند ...حتی تصور چنین صحنه ای حال هر مردی را بد می کند چه برسد به دیدنش!
اسپارتاکوس سریالی است که هر چقدر که جلوتر می رود بهتر و قوی تر می شود باید قسمت سیزدهم این سریال که اسمش"Kill them all" است را ببینید تا حال تان به معنای واقعی کلمه جا بیاید،چیزی که در این قسمت راه می افتد یک حمام خون واقعی است،ضیافتی است از سرهای قطع شده،دست ها و پاهای بریده شده و لیتر لیتر خونی که روی شن های داغ پاشیده می شود.
سکانس های اکشن و مبارزه ی این سریال به شکل فوق العاده ای طراحی و اجرا شده اند .اسپارتاکوس بدون شک برای طرفداران فیلم های تاریخی حماسی یا کسانی که از نبرد های خشن و خون بار گلادیاتورهای تشنه به خون لذت می برندیا کسانی که مدت هاست دل شان برای یک داستان حماسی خوب لک زده بهترین گزینه است  ...اسپارتاکوس در یک کلام فوق العاده است!
قابل توجه علاقه مندان : فصل سوم این سریال با نام War Of Damned درحال پخشه و تا قسمت هشتم پخش شده .
اگه مایل به دانلود هستین میتونین به آدرس :www.ashookfilm19.pro مراجعه کنید.طبقه بندی: تاریخی،
برچسب ها: اسپارتاکوس . برده . تریکیایی . باتیاتوس . روم . آزادی . سریال . درام ...،
[ دوشنبه 12 فروردین 1392 ] [ 02:21 ب.ظ ] [ آرمان ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به کلبه باصفای ما خوش آمدید .

داشتن یک زندگی شاد حق ماست .

لحظات شادی داشته باشید .

...A R M A N ...

نویسندگان
نظر سنجی
اگر امکان انتخاب یکی از گزینه های زیر را داشتید کدام یک را انتخاب می کردید ؟


ابر برچسب ها
اسپارتاکوس . برده . تریکیایی . باتیاتوس . روم . آزادی . سریال . مرد فقیر . بقال . کره . وزن . کیلو . ترازو . شکر . اندازه . ... شکار . میمون . زنده . شکارچی . سوراخ . مشت . ذهن . انسان . ... حضرت سلیمان . مورچه . تپه . معشوق ... فینال . 1999 . دراماتیک ترین . بایرن مونیخ .علی دایی ... پاییز . خیابان ... پرنده . هوا . سرد . دیگری . بهانه ... دردنوشت ... عصبانیت . خشم . کنترل . تکنیک ... می خواهم . بگریزم. خیلی دور . زبان . حبس . زنده بگور ... غذا . فشارخون . کاهش . میوه . سبزی . ... ماهی . تلاطم . دریا . خدا . شکایت . صیاد . حکمت ... دو نفر . همیشه . راست . حقیقت . صمیمی . مجبوری . دروغ . نام من س بدون شرح ...! امکانات . زیاد . استفاده .کافی ... برای تو . بهترین . خندیدن . قلب . رویا . بازی . خواندن . بهشت . محکم . آغوش . خاطرات ... مهم نیست . درون . بیرون . ظاهر . قضاوت ... کوله بار . پیاده رو ... سفیران یونیسف . یک ایرانی . علی دایی . مسی . ... شیشه . اعتیاد . بیماری روانی . بیمارستان . توهم . جوانان . افسرد صبر . تمام . نرو . معرفت . آغاز ... همیشه . جمله . متنفرم . متشکر . وراج . پدر . مادر . دروغ . اعتیا دوست . دل . بعدنا . جونت . می سوزونه ... نگرانی . چرا . خداوند .. فردا . ... بعضی . آدمها . حس . خوبند . حرفهای . ناگفته .هستند . نیستند .یاد واضح . بدون شرح . میراث . تمدن . 3000 ساله ... دلها . نزدیک . دور . می ترسم ... قلب . مهمانخانه . خیلی خیلی خوب . ... فردا . دیروز . فریب .وعده . امروز . گذشته ...
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

دریافت كد ساعت